کد مطلب: 345 | تاریخ مطلب: 12/12/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

معرفی بیت

معرفی بیت

روز 13 مهر ماه سال 1344 حضرت امام و فرزند بزرگ ایشان آیت ا... شهید حاج سید مصطفی خمینی وارد بغداد وکاظمین شدند و مدت 10 روز در کاظمین و سامرا و کربلا به زیارت ائمه اطهار پرداختند . در این مدت برای امام منزلی کوچک به مساحت 115 متر مربع را برای سکونت ایشان اجاره کردند و در کنار آن، منزل دیگری با مساحت 62 متر مربع به عنوان دفتر کار و مراجعات مردمی امام اجاره شد.
منزل حضرت امام خمینی(س) در جنوب شهر قدیم نجف و در قسمت غربی خیابان الرسول و در نزدیکی کتابخانه امیرالمومنین(ع) و مقبره مرحوم علامه امینی واقع شده است که دارای زیرزمین شمالی و جنوبی متصل به هم ، 2 طبقه و 9 اتاق و حیاطی به مساحت 25 مترمربع می باشد
در طبقه اول اتاقهای زندگی حضرت امام و همسرشان ، ملاقاتهای خصوصی ، آشپزخانه و اتاق زندگی ندیمه همسر حضرت امام ، در نیم طبقه اتاقی به پذیرائی از مهمانان همسر حضرت امام اختصاص داشته و در طبقه دوم اتاقهای مطالعه ، مهمانان محرم و کتابخانه قرار دارند
این ساختمان که در سال های اخیر به طور کلی تخریب شده بود توسط موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (ره) در سال 1387 خریداری و در مالکیت موسسه قرار گرفت. در همان سال با استفاده از فیلم ها و عکس های تهیه شده قبل از تخریب ساختمان که توسط موسسه و ارادتمندان امام راحل تهیه شده بود، نسبت به تهیه نقشه های بازسازی با همان سبک و نقشه معماری اقدام شد. عملیات بازسازی در سال 1391 به اتمام رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت.


. انتهای پیام /*
 

یادداشت

حدیث هفته

حدیث هفته

حدیث هفته

و ما باید خودمان را مواظبت کنیم، باید مجاهده بکنیم خودمان را، باید حساب خودمان را خودمان بکشیم، قبل از اینکه آنجا حساب از ما بکشند، خودتان حسابتان را بکشید، قبل از اینکه حسابگرها حساب شما را بکشند.