کد مطلب: 320 | تاریخ مطلب: 08/12/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

درباره کتابخانه

کتابخانه امام خمینی (قدس سره) از کتابخانه‌های ویژه حوزوی در شهر نجف است. این کتابخانه به همراه بازسازی بیت تاریخی حضرت امام خمینی (قدس سره) در نجف ساخته شده و در محله حویش جنب مسجد سبزواری قرار دارد.

بر اساس آخرین اطلاعات ثبت ‌شده در نرم‌افزار کتابخانه دیجیتال پاسارگاد در سال۱400شمسی این کتابخانه دارای 11700 عنوان کتاب است که به صورت تخصصی حوزوی و تالیفات حضرت امام خمینی (قدس سره) و بر اساس نیاز مراجعه‌کنندگان در موضوعات مرجع و علوم اسلامی و موسوعات سلف و معاصرین می باشد.

تولیت و اداره کتابخانه متعلّق به موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (قدس سره) می‌باشد که از سال 1391 به بهره برداری رسیده است.

تالار مطالعه عمومی برای مطالعه آقایان حرّ و آزاد و کتاب‌ها به صورت قفسه باز در این سالن چیده شده است. همچنین این کتابخانه مجهز به مخزن کتاب  می باشد.

 کتابخانه دیجیتال، اینترنت، کتابیار، سالن مطالعه، سیستم یارانه، پرینتر و... نیز از امکانات این کتابخانه است.

از ویزگی‌های کتابخانه امام خمینی (قدس سره) این است که درهای آن به روی تمامی اساتید و طلاب حوزوی و دانشجویان بدون هیچ شرطی جهت استفاده باز می باشد و روزانه بیش از ده‌ها مراجعه کننده دارد.

سامانه کتابخانه پاسارگارد نیز با امکان جست و جو در بستر اینترنت برای تمامی مشتاقان به فراگیری علم با آدرس http://lib.icpikw.ir/opac در دسترس عموم می باشد که متقاضیان می توانند قبل از حضور در کتابخانه،  کتاب مورد نظر خود را جست و جو کنند و در صورت موجود بودن، جهت مطالعه حضورا به کتابخانه مراجعه نمایند.

. انتهای پیام /*
 

یادداشت

به مناسبت شهادت شهید مصطفی چمران

به مناسبت شهادت شهید مصطفی چمران

هنر آن است که بی‏ هیاهوهای سیاسی و خودنمایی های شیطانی برای خدا به جهاد برخیزد و خود را فدای هدف کند نه هوی‏، و این هنر مردان خداست. قسمتی از پیامی به مناسبت شهادت شهید بزرگوار مصطفی چمران

حدیث هفته

حدیث هفته

حدیث هفته

و ما باید خودمان را مواظبت کنیم، باید مجاهده بکنیم خودمان را، باید حساب خودمان را خودمان بکشیم، قبل از اینکه آنجا حساب از ما بکشند، خودتان حسابتان را بکشید، قبل از اینکه حسابگرها حساب شما را بکشند.