بازدید وزیر محترم نیرو از بیت امام خمینی(ره) در نجف اشرف

بازدید وزیر محترم نیرو از بیت امام خمینی(ره) در نجف اشرف

بازدید آقای دکتر اردکانیان وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه ایشان از مجموعه فرهنگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در نجف اشرف

کد مطلب: 332 | تاریخ مطلب: 09/12/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

اتاق ملاقات های خصوصی حضرت امام

اتاق ملاقاتهای خصوصی حضرت امام:

بعد از درب ورودی بیت در سمت چپ ، درب اتاق ملاقات های خصوصی امام قرار دارد. این اتاق از طریق یک درب دیگر به حیاط بیت ارتباط دارد و دارای پنچره ای نورگیر رو به حیاط می باشد،که محل مراجعات یاران و شاگردان برای ملاقات با حضرت امام در مورد مسائل سیاسی و علمی بوده است. آیت الله مطهری و آیت الله بهشتی هنگامی که به نجف می آمدند، در این اتاق با حضرت امام دیدار داشتند. همچنین علما و مراجع نیز برای مطرح نمودن مسائل محرمانه در این محل با حضرت امام دیدار می کردند  در این اتاق حضرت امام از آیات و حجج اسلام آقایان اشرفی اصفهانی ، شریعت اصفهانی ( نماینده امام در پاکستان) و آیت الله اردبیلی استقبال و به گفتگو می نشستند. در طول سال حضرت امام عبادات و نمازهای مستحبی را در این اتاق می خواندند تا مزاحمتی برای همسرشان نباشد.

. انتهای پیام /*
 

یادداشت

 حضور امام در عراق

حضور امام در عراق

روز 13 مهر ماه سال 1344 حضرت امام و فرزند بزرگ ایشان آیت ا... شهید حاج سید مصطفی خمینی وارد بغداد وکاظمین شدند و مدت 10 روز در کاظمین و سامرا و کربلا به زیارت ائمه اطهار پرداختند . در این مدت برای امام منزلی کوچک به مساحت 115 متر مربع را برای سکونت ایشان اجاره کردند و در کنار آن، منزل دیگری با مساحت 62 متر مربع به عنوان دفتر کار و مراجعات مردمی امام اجاره شد.