کد مطلب: 1489 | تاریخ مطلب: 27/12/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

سیزدهمین سالگرد رحلت همسر امام خمینی(ره) و بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حاج سیداحمد خمینی برگزار شد

سیزدهمین سالگرد رحلت همسر امام خمینی(ره) و بیست و هشتمین سالگرد ارتحال  حاج سیداحمد خمینی برگزار شد

مراسم سیزدهمین سالگرد رحلت خدیجه ثقفی، همسر امام خمینی(ره) و بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حجت الاسلام حاج سیداحمد خمینی با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی، آیت الله حسینی نماینده مقام معظم رهبری حفظه الله در عراق، آیت الله اختری، آیت الله دری نچف آبادی، حجت الاسلام و المسلمین کاظمی سرکنسولگری ایران در نجف، طلاب و اقشار مختلف مردم و کارمندان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی ره نمایندگی نجف در بیت تاریخی حضرت امام خمینی (س) در نجف اشرف برگزار شد.

مجلس با قرائت قرآن آغاز و سپس حجت الاسلام و المسلمین سید احمد حسینی با سخنرانی خود حضار را به فیض رساندند. در پایان گروه قرآنی پاکستانی ها همخوانی قرآنی کردند.

قابل ذکر است که حجت‌الاسلام سید احمد خمینی در ۲۴ اسفند ۱۳۲۴ خورشیدی در محله پارک اتابکی قم دیده به جهان گشود. او دوران دبستان و دبیرستان حکیم نظامی را در این شهر سپری کرد و سپس برای ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه شد. پس از گذشت چند سال دوره سطوح عالی را پشت سر گذاشت، چنانچه خود در این خصوص می گوید:  «سطح را نزد آقایان ابطحی و صادقی، محمد فاضل و آقای سلطانی خواندم». وی همچنین در ۱۳۴۸خورشیدی با فاطمه طباطبایی دختر آیت الله سلطانی طباطبایی ازدواج کرد که حاصل این وصلت سه فرزند به نام‌های حسن، یاسر  و علی بود که هم اکنون سیدحسن خمینی تولیت آرامگاه امام خمینی (ره)  را بر عهده دارد.

سرانجام این یار و مشاور امین امام(ره) در ۲۵ اسفند ۱۳۷۳ خورشیدی به دلیل سکته مغزی در بیمارستان بستری شد و پزشکان علت این اتفاق را عارضه قلبی و تنفسی دانستند که با ایست کامل قلب و تنفس برای لحظاتی همراه و در نهایت سبب سکته مغزی شد. با وجود تلاش های فراوان گروه پزشکی وی در این روز دیده از جهان فروبست و در جوار مرقد مطهر امام خمینی(ره) به خاک سپرده شد.

. انتهای پیام /*
 

یادداشت

به مناسبت شهادت شهید مصطفی چمران

به مناسبت شهادت شهید مصطفی چمران

هنر آن است که بی‏ هیاهوهای سیاسی و خودنمایی های شیطانی برای خدا به جهاد برخیزد و خود را فدای هدف کند نه هوی‏، و این هنر مردان خداست. قسمتی از پیامی به مناسبت شهادت شهید بزرگوار مصطفی چمران

حدیث هفته

حدیث هفته

حدیث هفته

و ما باید خودمان را مواظبت کنیم، باید مجاهده بکنیم خودمان را، باید حساب خودمان را خودمان بکشیم، قبل از اینکه آنجا حساب از ما بکشند، خودتان حسابتان را بکشید، قبل از اینکه حسابگرها حساب شما را بکشند.