کد مطلب: 332 | تاریخ مطلب: 09/12/1396
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

اتاق ملاقات های خصوصی حضرت امام

اتاق ملاقاتهای خصوصی حضرت امام:

بعد از درب ورودی بیت در سمت چپ ، درب اتاق ملاقات های خصوصی امام قرار دارد. این اتاق از طریق یک درب دیگر به حیاط بیت ارتباط دارد و دارای پنچره ای نورگیر رو به حیاط می باشد،که محل مراجعات یاران و شاگردان برای ملاقات با حضرت امام در مورد مسائل سیاسی و علمی بوده است. آیت الله مطهری و آیت الله بهشتی هنگامی که به نجف می آمدند، در این اتاق با حضرت امام دیدار داشتند. همچنین علما و مراجع نیز برای مطرح نمودن مسائل محرمانه در این محل با حضرت امام دیدار می کردند  در این اتاق حضرت امام از آیات و حجج اسلام آقایان اشرفی اصفهانی ، شریعت اصفهانی ( نماینده امام در پاکستان) و آیت الله اردبیلی استقبال و به گفتگو می نشستند. در طول سال حضرت امام عبادات و نمازهای مستحبی را در این اتاق می خواندند تا مزاحمتی برای همسرشان نباشد.

. انتهای پیام /*
 

یادداشت

کلام امام قدس سره

کلام امام قدس سره

انسان کامل انسانی است که برای جبران خطاهایی که از او سر زده است تلاش می کند. یعنی به محض ارتکاب گناه توبه می کند و این یکی از نشانه های کمال انسان است.

حدیث هفته

کلامی از امیرالمومنین علیه السلام

کلامی از امیرالمومنین علیه السلام

«دلها اقبال و ادبار دارند، وقتی که رو آوردند آن ها را به مستحبات وادارید، و هنگامی که رو برگرداندند، به واجبات بسنده کنید» حکمت 304 نهج البلاغه